16.05.13
Новини » Інваліди » Професійна реабілітація інвалідів

У комплексній системі реабілітації інвалідів професійна реабілітація та наступна трудова зайнятість – одні з найважливіших засобів інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями. З одного боку, це сприяє їх самозабезпеченню та матеріальній незалежності, з іншого – є засобом  самоствердження особистості.

Законом України „Про реабілітацію інвалідів в Україні” визначено що „професійна реабілітація це система заходів, спрямованих на підготовку особи до професійної діяльності, відновлення чи здобуття професійної працездатності шляхом адаптації, навчання, перенавчання чи перекваліфікації з можливим подальшим працевлаштуванням”. Професійна реабілітація має на меті забезпечити конкурентоспроможність інвалідів на ринку праці,  їх працевлаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці.

Професійна реабілітація поєднує професійне навчання з заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Під час проведення заходів з соціальної та психологічної реабілітації організовуються відповідні тестування, індивідуальні консультації психологів та соціальних працівників, тренінгові заняття з розвитку навичок спілкування, саморегуляції, мотивації до навчання та працевлаштування, налаштування на досягнення успіху. Медичний супровід в закладах професійної реабілітації здійснюють лікарі в залежності від нозологічної групи. З метою стабілізації або підвищення  реабілітаційного потенціалу інваліда застосовуються методи фізіотерапії, лікувальної фізкультури та спорту,  масажу та ін.

В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів. Ось деякі із них:

            1. Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів Міністерства  соціальної політики України (Київська область, Вишгородський район, смт. Лютіж).

         2. Кримська республіканська установа «Міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів» (Автономна республіка Крим м. Євпаторія).

3. Вінницький міжрегіональний Центр  професійної реабілітації інвалідів „Поділля” ( м. Вінниця).

         4. Харківський обліково-економічний технікум-інтернат ім. Ф.Г. Ананченка (м. Харків) та інші заклади професійної реабілітації

         Проживання, харчування, заходи професійної реабілітації та навчання, соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу в Центрах здійснюються для інвалідів безоплатно за рахунок коштів Державного бюджету.

До Центрів приймаються інваліди І-ІІІ груп працездатного віку, які за висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) потребують  професійної реабілітації, не мають протипоказань  для  навчання та роботи за робітничими професіями, за якими здійснюється професійна реабілітація  у Центрах.

Більш детальну інформацію про заклади професійної реабілітації, спеціальності, за якими здійснюється навчання та графіки набору слухачів на професійну реабілітацію Ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення Охтирської райдержадміністрації за адресою: м. Охтирка, вул. Київська,1, кабінет № 5, тел. 2-52-89.

Усі права збережені  ©  УСЗН Охтирської РДА

Перепубликация матеріалів, можлива тільки з усного або письмового дозволу адміністрації сайту!

http://ruszn-okhtyrka.gov.ua/news/a-729.html